Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 70 чоловік

Профорієнтаційна сторінка

Дата: 19 вересня 2022 о 13:05, Оновлено 4 січня 2023 о 14:26

Профорієнтація школярів (сторінка МОН)

Платформа профорієнтації Державної служби зайнятості

Траєкторія вибору професії

Поради щодо вибору професії

Я  обираю  професію!

Мотиви  вибору  професії

Престиж  професії. Мотив непоганий, однак у ньому криється пастка. У наші часи в фаворі різні економічні і юридичні спеціальності. Проте вже зараз на ринку праці є надлишок тих же бухгалтерів, економістів. Висновок простий: при виборі професії про престиж пам’ятати треба, але спиратися лише на нього нерозумно.

Високий заробіток: ким би не працювати, аби  добре оплачували. У нормі зростання заробітної плати безпосередньо залежить від зростання кваліфікації. Професії  ж, де планка заробітної плати піднята спочатку високо, як правило, зростання кваліфікації не передбачають.

Інтерес до професії. Інтерес до змісту самої професії, тобто внутрішня причина її вибору. Той, для кого робота стане просто улюбленою справою і працювати буде більш продуктивно, і постійно самовдосконалюватиметься.

Умови праці. Змінивши місце роботи, іноді можна суттєво змінити і умови праці:наприклад, геолог у польовій партії (намети, постійні відрядження) і геолог на посаді інженера-геолога на нафтовидобувному підприємстві (місто, офіс, ніяких відряджень) – випускники одного і того ж геологічного факультету.

Доступність навчання. Одна справа – отримувати вищу освіту в рідному місті, де живеш, інше – їздити за тридев’ять земель. Але ставлячи на чільне місце доступність навчання, ти істотно обмежуєш список професій. Звичайно, велике значення має розмір оплати за навчання. Проте можна знайти спосіб, щоб все-таки  отримати бажану спеціальність.

Не  знаєш  яку  професію  обрати?

Описание: J:\Новая папка\vibor.png

Допоможе детальний алгоритм цього вибору, який передбачає наступні кроки.

Крок 1

Подумати, що цікавить у житті, чим Ти прагнеш займатися, які професії приваблюють, що хотів би отримати від майбутньої  професії?

Крок 2

Вивчити класифікацію професій за предметом, метою, знаряддями, умовами праці, щоб звузити поле пошуку «своєї» професії.За розшифровкою отриманих формул записати  назви професій.

Крок 3

Визначити свій професійний тип та відповідне  професійне середовище, яке підходить найкраще та узгодити його з професіями, які були визначені в попередньому кроці.

Крок 4

Вивчити свої професійні інтереси і нахили, мотиви вибору професії і співставити їх з професіями, які були визначені в попередніх кроках. Ті, що не співпали, слід викреслити зі свого списку, залишивши ті, які треба поглиблено вивчити.

Крок 5

Вивчити описи відібраних професій; поговорити, по можливості, з представниками цих професій, ознайомитися з умовами праці, можливостями працевлаштування за ними, випробувати себе в цих професіях, хоча би в змодельованих  професійних ситуаціях.

Крок 6

Скласти перелік вимог, які висувають визначені  професії до людини, до її психофізіологічних і  фізичних якостей та записати їх.

Крок 7

Вивчити себе якомога глибше, тобто визначити  свої задатки, здібності, темперамент, риси характеру, вольові якості, трудові навички.

Крок 8

Дізнатися в центрі зайнятості про професії та  спеціальності, які потрібні на ринку праці  сьогодні та реальне  працевлаштування за  спеціальностями, які були визначені.

Крок 9

Оцінити відповідність вимогам кожної з професій, які були визначені і проаналізувати: чи розвинені у Тебе професійні якості, чи відповідають здібності, психологічні  особливості, стан здоров’я вимогам професій. Визначити,яка професія найбільше підходить.

Крок 10

Визначити, які труднощі, перешкоди, помилки, протидії тих чи інших людей можуть виникнути  при досягненні професійної мети, ознайомитись  з інформацією про помилки при виборі професії

Крок 11

Визначити основні практичні кроки до успіху: у  якому навчальному закладі отримати  професійну освіту, як розвивати у собі професійно важливі якості, як можна отримати  практичний досвід роботи за «своєю» спеціальністю, як підвищити свою професійну майстерність та конкурентоспроможність.

Крок 12

Перш ніж прийняти остаточне рішення, слід  порадитися з батьками, друзями, вчителями, які добре Тебе знають, слід розробити план саморозвитку та бути наполегливим у досягненні мети!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.