Бердичівська гімназія №14 м. Бердичева Житомирської області
Код ЄДРПОУ 220057236
Адреса: вул.Білопільська, 44, м.Бердичів, Житомирська область, 13300
тел. (04143) 4-57-11
Електронна пошта: zok14@ukr.net
Бердичівський загальноосвітній колегіум № 14 Житомирської області
Код. ЄДРПОУ 22057236
Адреса: вул. Білопільська, 44, м. Бердичів, Житомирська область, 13300
тел. (04143) 4-57-11
Електронна пошта / E-maiI: zоk14@ukr.net
Ми у facebook: https://www.facebook.com/14zok
Презентація закладу "Сторінками історії"
З ювілеєм тебе, рідний колегіуме!!!
Школа – це навчання, цікаві відкриття, пізнання нового та невідомого. А ще — друга домівка, з якої розпочинається дорога в самостійне життя. Шкільні роки - це початок відліку особистих досягнень. Спогади про дитинство та юність беруть витоки з історії родини, з історії рідної школи. Але ж правда, скільки теплих спогадів таять в собі ці широкі коридори і сходи. Як хвилюють душу ці затишні кабінети, ці низенькі, але такі рідні парти.
Сьогодні особлива для Бердичівського загальноосвітнього колегіуму № 14 подія – 65-річний ювілей! А почалося це у 1956 році. Першого вересня 1956 року відчинилися двері Бердичівської семирічної школи № 14. Розпочали навчання 42 учні.
65 років – довгий проміжок часу. За ці роки школа випустила в широкий світ десятки поколінь учнів. В її стінах працювало багато вчителів, в різні періоди нею керували Володимир Осовський, Онисія Блажкун, Віктор Ясеновий. Першим директором Бердичівської семирічної школи № 14 став молодий директор В.М. Осовський. Володимир Миколайович був людиною великої душі, прекрасний педагог і організатор. Під його керівництвом була спланована й упорядкована пришкільна дослідна ділянка, експонати якої демонструвалися у павільйонах ВДНХ (Київ). Діти працювали на пришкільних ділянках, створили кролеферму, посадили фруктові дерева.
А у 1972 році, у зв’язку з призначенням В.М. Осовського завідувачем міським відділом народної освіти, до школи прийшов новий директор О.С. Блажкун. Під керівництвом Онисії Степанівни запрацювали предметні гуртки, проводилися туристичні поїздки до Києва, Одеси, Севастополя, Вінниці, Бреста, Ленінграда, Москви. У школі часто організовувалися інтернаціональні вечори, де діти знайомилися з працею, способом життя, побутом різних народів, які проживали в колишньому Радянському Союзі та за кордоном.
У 1980 році директором школи був призначений В.В. Ясеновий . Під керівництвом Віктора Васильовича була створена міцна матеріально – технічна база школи: кабінети обладнані сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою. Школа стає кращою в області по оформленню інтер’єра. Його щасливого дару душі вистачало не тільки на учнів. З його легкої руки багато вчителів «прикипіли» серцем до школи, стали майстрами своєї справи. Молоді вчителі навчилися у керівника бути закоханими у свою професію, жодного разу не розчаровуватися у своєму життєвому виборі. Віктор Васильович - людина виняткової порядності і виняткового почуття обов’язку. Йому була чужою матеріальна вигода. Натомість - велика вимогливість до себе і до інших, доброзичливість до людей. Директор сповна передавав своїм учням любов до науки , а ще - почуття обов’язку.
У 2006 році колектив очолив молодий директор Григорцевич Олександр Валерійович. Уміння «тримати удар» — обов'язкова вимога часу для кожного керівника . Олександр Валерійович вміло володіє цим «прийомом». Директор для колег та учнів є лідером. Головним пріоритетом своєї діяльності вважає перехід колегіуму в режим інноваційного розвитку. Олександр Валерійович має нестандартну, оригінальну, інноваційну незалежну думку. Він створює креативне середовище в колегіумі , стимулює появу нетрадиційних ідей, як від учителів, так і від учнів.Олександр Валерійович - директор-менеджер, який є не просто висококласним фахівцем у сфері освітнього менеджменту, а й людиною ідеї, спроможною реалізувати ці ідеї, збудувавши технологічно продуману освітню систему.
Школа – це не тільки стіни, а насамперед – пам’ять, традиції, наступність поколінь. І цього у Бердичівського загальноосвітнього колегіуму № 14 не відібрати. Адже вона багата своєю історією та освітянськими звершеннями, поколіннями мудрих педагогів і вдячних за науку випускниками.
Історія школи — в її вчителях та учнях. Серед учорашніх школярів чимало вчителів, лікарів, юристів, журналістів, економістів, військових, науковців і просто прекрасних людей. Серед випускників – Поліщук О.П., Гринчук О.В., Гречуха Т.А., Зелінська Т.А., Клімчук В.М., Голубінська В.І., Українець І.В., які згодом, отримавши вищу педагогічну освіту, повернулися у стіни рідної школи вчителями. Багато років віддали рідній школі її випускники - медична сестра Кострицька О.М. та техпрацівники колегіуму Сторожук Л.В.та Орашкевич Н.В.
Щодня стрімким потоком до школи йдуть учні, щоб потрапити в неосяжний світ науки і знань. Їх зустрічає рідний колегіум, який з любов’ю, вірою та надією веде у майбутнє. За свою багаторічну історію чотирнадцятий колегіум випустив багато молодих, енергійних, завзятих учнів. Багато з них переросли своїх учителів, хоч, власне, вчителі назавжди у їх пам'яті залишаться Вчителями. Немає на землі людини, яка б добрим словом не згадала свого вчителя, що дав путівку в доросле життя. Кожен пам'ятає їх завжди. Гордістю нашої школи є педагоги, які вибрали саме цю нелегку, але відповідальну стежину в своєму житті. Таких самовідданих вчителів, які повністю віддавали і віддають себе вихованцям, аби засіяти в їхні душі розумне, добре, вічне, є чимало.
Як у кожної людини - своя доля, так і в Бердичівського загальноосвітнього колегіуму № 14 – власна історія, життя: буремне, щасливе, але загалом добре та щире. Роки линуть швидко. Так, багато чого змінилося у нашому житті за 65 років: змінювалися дати у календарі, виходили у широкий світ випускники, змінював своє обличчя чотирнадцятий колегіум. Та не змінилося головне призначення цього закладу — виховувати і любити дітей, вчити поважати рідну землю, батьків, Батьківщину. Бердичівський загальноосвітній колегіум № 14 – це не просто школа, а справжня родина, в якій навчається 117 учнів, батьки яких є випускниками колегіуму, серед них батьки, брати, сестри, бабусі та дідусі. Найбільше пишаємося родинами, які здобували освіту в колегіумі протягом трьох-чотирьох поколінь. Це місце, куди хочеться повертатися, адже тут вчителі тебе огорнуть знаннями, наче лагідними материнськими обіймами. Тож нехай ще багато років поспішають до цього храму науки юні школярі! З ювілеєм тебе, чотирнадцятий колегіуме!
Клімчук Віта Михайлівна,
вчитель української мови Бердичівського ЗОК № 14